Takmer tretina z nás trpí nedostatkom horčíka

Magnesatabs sú tablety s obsahom prírodného horčíka a s vitamínom B. Horčík sa v tabletách nachádza vo forme vďaka ktorej sa dobre vstrebáva. Horčík je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca a krvného obehu.

Horčík v spojení s vitamínom B pomáha pri epilepsii, zvýšenom svalovom napätí, nervozite, podráždenosti, nesústredenosti, upokojuje nervový systém, migrény a bolesti hlavy, zmierňuje citlivosť na alergie.

Magnesatabs tablety sú dobrým doplnkom v prípade, že máte nejaké srdcovo-cievne ochorenie, trápia vás tiky a svalové kŕče, cítite sa často unavení, mávate migrény, ste náchylní na alergie, slúžia ako ochrana pred obličkovými kameňmi, taktiež sú vhodné pri prekonaní infekcií, operácií a infarktu. Zvyšujú odolnosť organizmu, udržuje tvrdosť zubnej skloviny a obmedzuje kazivosť zubov.

Dávkovanie znie dosť zaujímavo, ale netreba sa ničoho báť-sú to 4 tablety ráno, na obed a večer.
Odporúčaný príjem horčíka je pre ženy 300mg až 320mg a pre mužov 400mg až 420mg. K nadmernej spotrebe horčíka dochádza pri používaní preháňadiel, pri zlej činnosti čriev, pri používaní diuretík, pri užívaní antikoncepcie, pri nadmernej konzumácii alkoholu a pri poruchách činnosti obličiek, pri pití destilovanej vody bez akýchkoľvek minerálov, počas stresu, pri nadmernej konzumácii kávy a počas dlhodobého stresu.

Zvýšiť príjem horčíka by mali tehotné a dojčiace ženy.

Napriek tomu, aký je horčík dôležitý, takmer tretina z nás trpí jeho nedostatkom.

Vitamín B6 je zasa dôležitý pre metabolizmus červených krviniek a pri raste a vývoji kostry. Kontroluje tvorbu a funkciu červených krviniek, niacínu, žlčových solí a mnohých hormónov, ktoré ú spojené s rastom či štruktúrou kostry. Ďalej pomáha pri prevencii zubných kazov, účinkuje ko koenzým vo svaloch, pečeni a nervovom tkanive. Reguluje hospodárenie vody, produkciu energie, odolnosť voči stresu. Odporučené denné množstvo je 2mg/deň. Príznaky jeho nedostatku sú napríklad vypadávanie vlasov, nespavosť, nervové poruchy, anémia, poruchy imunitného systému, podráždenosť či depresie.

Pokiaľ sa vám zdá, že máte hore uvedené príznaky, môžem vám odporučiť e-shop www.prezdravie.sk, kde si môžete zakúpiť Magnesatabs v rozumnej cene a vo výhodnom balení až 100 tabliet.

V jednej tablete sa nachádza 87,5 mg horčíka, 4,5mg niacínu, 0,55 mg vitamínu B6 a 0,35 mg vitamínu B1.

Takmer tretina z nás trpí nedostatkom horčíka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na začiatok