Poznáte Matcha morskú soľ? Mali by ste

Matcha morská soľ sa skladá z 99,5% NaCl a 0,5% tvorí Matcha Tea.

Matcha je druh zeleného čaju pochádzajúceho z Japonska, ktorý vyniká pozoruhodne zelenou farbou, skvelou vôňou aj arómou. Pri jeho výrobe nedochádza k fermentácii, nepridávajú sa doň žiadne konzervačné látky ani farbivá. V Európe sa začal konzumovať len nedávno, dovtedy ho pili najmä budhistickí mnísi a samurajovia.

Obsahuje omnoho viac antioxidantov ako bežné potraviny. Stačí vypiť 2 šálky tohto čaju, ktoré pokryjú množstvo antioxidantov, ktoré naše telo potrebuje. Pomáha upokojiť myseľ, zvyšuje sústredenie aj pamäť, pretože je bohatá na kyselinu L-Theanine. Zabraňuje tvorbe glukózy v krvi, preto je dobrý aj pre diabetikov. Nachádza sa v ňom najúčinnejší antioxidant v boji proti rakovine, jeho pitie zrýchľuje metabolizmus a jeho využitie je naozaj pestré.

Matcha morská soľ je výnimočná tým, že sa dá použiť aj do kúpeľa aj d jedál. Morská soľ obsahuje mnoho účinných látok-horčík, vápnik, draslík, rôzne stopové prvky, meď zlato, nikel a ešte mnoho iných látok potrebných pre správnu funkciu nášho organizmu. Morská soľ je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom, pre deti a aj pre ľudí, ktorých trápia zažívacie problémy. V spojení s výťažkami z Matcha Tea tvorí dokonalú prísadu do jedál.

Matcha morská soľ však nemusí byť používaná len v kuchyni. Veľké využitie má aj pri kúpeli.

 

Pokiaľ pridáme morskú soľ do kúpeľa, skvele nás zrelaxuje, prečistí a detoxikuje organizmus. V kúpeli sa navyše otvoria póry a lepšie sa absorbujú užitočné látky do pokožky. Výborné je taktiež použiť túto soľ na masáže alebo peeling celulitídou postihnutých partií, nakoľko to zlepší mikrocirkuláciu pokožky, vyhladí ju a zbaví odumretých buniek.

Pokiaľ sa nedokážete koncentrovať, skúste si pridať túto soľ do kúpeľa, poriadne zrelaxujte a skúste potom pokračovať v tom, na čo sa vám nedalo sústrediť. Mnohí to tak spravili a sami neverili, ako ľahko im to neskôr „pálilo“.

Poznáte Matcha morskú soľ? Mali by ste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na začiatok